Kuchnia Pięciu Przemian dla Dzieci

forum poświęcone alergiom u dzieci i możliwościom ich likwidowania poprzez zdrową dietę

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

  • Index
  •  » Archiwum
  •  » Dyskusja na temat kuchni pp dla dzieci ,porady - wątek główny cz. 2

#16 2010-12-14 22:07:50

 Magdalena Dudek

Administrator

728849
Call me!
Zarejestrowany: 2010-07-15
Posty: 599
Punktów :   
skąd?: Częstochowa
wiek dzieci?: 7, 16, 18
wiek użytkownika: 38

Re: Dyskusja na temat kuchni pp dla dzieci ,porady - wątek główny cz. 2

Tardi podajesz owsiankę. Robisz ją coraz rzadszą aż dziecko się odzwyczaji.

Offline

 

#17 2010-12-14 22:33:44

 martamewa

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-07-23
Posty: 55
Punktów :   
skąd?: Inowrocław
wiek dzieci?: 3 latka
wiek użytkownika: 33

Re: Dyskusja na temat kuchni pp dla dzieci ,porady - wątek główny cz. 2

Magda:
Z radością oznajmiam ,że zaczęłam pisać 2 część książki


Brzmi fantastycznie!!!
A zdradzisz nam, co bedzie w sobie zawierac ?

Pozrdawiam mocno!

Marta

Ostatnio edytowany przez martamewa (2010-12-14 22:34:22)


mama Gajki  - 3 latka

Offline

 

#18 2010-12-15 07:26:25

 Magdalena Dudek

Administrator

728849
Call me!
Zarejestrowany: 2010-07-15
Posty: 599
Punktów :   
skąd?: Częstochowa
wiek dzieci?: 7, 16, 18
wiek użytkownika: 38

Re: Dyskusja na temat kuchni pp dla dzieci ,porady - wątek główny cz. 2

Martomewo napewno przepisy świateczne , cos na temat szczepień, moje obserwacje, no i co się stworzy. Mam na to 2 lata więc coś ładnego napewno i praktycznego.

Offline

 

#19 2010-12-17 09:34:11

 Martucha

Użytkownik

Skąd: Gniezno
Zarejestrowany: 2010-08-10
Posty: 10
Punktów :   
skąd?: Gniezno
wiek dzieci?: 2 lata
wiek użytkownika: 30

Re: Dyskusja na temat kuchni pp dla dzieci ,porady - wątek główny cz. 2

Witam serdecznie, pytam w imieniu koleżanki karmiącej piersią synka (na początku grudnia skończył 6 miesięcy); wprowadziła mu niedawno naszą niemowlęcą owsiankę i mówi, że po niej ma straszne cuchnące gazy...? Martwi się, co jest nie tak i czy mu nie zaszkodzi; ja sobie nie przypominam takiej reakcji u mojej Oli; poza tym temu małemu owsianka bardzo smakuje i aż się do niej wyrywa taka ma chęć jeść; nie jest alergikiem i nie choruje im; Justyna tylko się zastanawia czy może coś robi nie tak...
A druga sprawa, czytałam tu coś niedawno o cynamonie;moja Olka bardzo go lubi ale jesli tylko trochę za dużo jej posypię dostaje na buzi czerwone plamy; po owsiance nie ale gdybym posypała bezpośrednio cynamonem wafel ryżowy z miodem, jak tylko troszkę to OK, ale jak za dużo trudno powiedzieć ile to jest za dużo..to są te plamy, czy to normalna reakcja na tę przyprawę u dziecka? one po chwili znikają i tyle. pozdrawiam!!!!


mama Olusi - 2 lata

Offline

 

#20 2010-12-17 21:18:48

 Magdalena Dudek

Administrator

728849
Call me!
Zarejestrowany: 2010-07-15
Posty: 599
Punktów :   
skąd?: Częstochowa
wiek dzieci?: 7, 16, 18
wiek użytkownika: 38

Re: Dyskusja na temat kuchni pp dla dzieci ,porady - wątek główny cz. 2

Martucha za malo kwasnego smaku daje do owsianki i by moze za duo slodkiego. \dzieci zdrowe tego smaku potrzebuja wiecej. \silna watroba wiecej smaku kwasnego potrzebuja slaba mniej. \powiedz Justynie niech na swoj smak owsianke wezmie przy dosmakowywaniu.
Cynamon zas stosujemy u kazdego dziecka inaczej ale maluchy raczej w niewielkich ilosciach. Kazdy organizm inny jest i trzeba ilosci na swoj wlasny przerobic. Dlatego tak wazne sa wasze oberwacje, wy jestescie lekarzami swoimi i swych dzieci.

Witajcie
W razie pilnej rady proszę dzwonić od poniedziałku przed świętami tylko wieczorem po 19.00 w ciagu dnia telefonu nie mam możliwości odebrać.

Dziewczyny świetnie sobie radzicie. Cieszę się ,że już nabrałyście doświadczenia i potraficie się nim wymieniać i jedna drugiej coś podpowiedzieć. Duży całus w waszą stronę.

Offline

 

#21 2010-12-30 13:07:20

Tardi

Użytkownik

26351022
Zarejestrowany: 2010-09-30
Posty: 60
Punktów :   
skąd?: Warszawa
wiek dzieci?: 16 m-cy
wiek użytkownika: 29

Re: Dyskusja na temat kuchni pp dla dzieci ,porady - wątek główny cz. 2

Madziu na twojej stronie znalazłam przepis na pizze czy jako mama karmiąca mogę?karmię roczne dziecko z lekką już alergią tylko 2 miejsca ma jeszcze czewrone a reszta ciała zdrowa. A czy jak ja sama pije wodęgazowana zimną z lodówki to wpływa negatywnie na dziecko?
I jeszcze jedno dlaczego nie można podawać modyfikowanego mleka?

Offline

 

#22 2010-12-30 17:44:56

 Magdalena Dudek

Administrator

728849
Call me!
Zarejestrowany: 2010-07-15
Posty: 599
Punktów :   
skąd?: Częstochowa
wiek dzieci?: 7, 16, 18
wiek użytkownika: 38

Re: Dyskusja na temat kuchni pp dla dzieci ,porady - wątek główny cz. 2

Tardi pizze mozesz ale wersję dla alergików zebyś princesy nie zrobiła. Wody zimnej nie pij bo blokujesz trawinie na 6h a i dziecko ma nie specjalną naturę pokarmu. Mleko modyfikowane to chemia.

Offline

 

#23 2010-12-30 21:21:15

 patka

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-12-30
Posty: 13
Punktów :   
skąd?: wiocha w górach
wiek dzieci?: 1,5 roku
wiek użytkownika: 31 lat

Re: Dyskusja na temat kuchni pp dla dzieci ,porady - wątek główny cz. 2

Witajcie   magda, to ja wciąż cię bambarduję pytaniami na gg...Chodzi mi o to, jak mam zacząć wprowadzać PP u córci? Ma teraz 17 miesięcy, i jakby parszywy tradzik na buzi i rękach. Już kiedyś byłą na PP ale przestałą mi rosnąć, wiec przerwałam, ale chcę wrócić. Pytanie - jak to zrobić by znów czegoś nie spaprać? Mój plan jest taki- rano kawa gotowana, potem owsianka, a potem nie wiem czy dawać zupy (i jakie? z mięsem czy bez?), czy gulaszyk, czy pulpety? I co dawać do picia, i ile tego? Mała lubi pić  w dzień, i jaką zrobić herbatkę, może tę z anyżkiem(ponoć lepsza w samku)? Ale tam znów cynamon, czy jej nie zaszkodzi na początku?
mam mały mętlik w głowie przez to że kiedyś przestałą mi sie rozwijać...ale wierze że teraz będzie dobrze...musi być
Będę wdzięczna za wszelkie rady

Offline

 

#24 2010-12-31 09:22:25

 Magdalena Dudek

Administrator

728849
Call me!
Zarejestrowany: 2010-07-15
Posty: 599
Punktów :   
skąd?: Częstochowa
wiek dzieci?: 7, 16, 18
wiek użytkownika: 38

Re: Dyskusja na temat kuchni pp dla dzieci ,porady - wątek główny cz. 2

Patka ale ci to dziecię urosło.
Rano kawka, potem owsianka z 1-2 kromami chlebka, możesz do owsianki zaserwować jajko i kromkę , grzanki. To 1-2 sniadanie w zależności od tego i zjeść dziecko może. ( Mój Kaspek wtrzącha i owsiankę i jajo z chlebem na jedno posiedzenie. ćżęsto daję mu też polentę 5 smaków na sniadanie bo woła)
Możesz dać na 2 śniadanie kanapkę i zupkę do popicia, zrobić jakieś kopytka, kluchy, pierożki ziemniaczane. Na obiad gulaszyki, sznycelki, pulpety, naleśniki smażone bez tłuszczu, zapiekanki ziemniaczano- ryżowe itp. .Do tego ziemniaki ,kasze warzywko. Potem chleb ,zupy, polenta też może być. Na kolacje owsianka też z chlebem.
Zupy gotuj na mięsie ale z mięsem już nie miksuj- masz większe dziecko , które będzie już mięsko w 2 daniu jadło.
Do popijania możesz robić z anyżem bez cynamonu - cynamon jej nie zaszkodzi ale jak miała problemy z przyrostem wagi to będzie lepsza bez cynamonu gdyż ten zwiększa metabolizm.

Życzę wszystkim wszystkiego dobrego w Nowym Roku. Rozświetlonych serc, radości po dach i aby miłość i śmiech był dla Was codziennością

Offline

 

#25 2010-12-31 11:57:45

 patka

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-12-30
Posty: 13
Punktów :   
skąd?: wiocha w górach
wiek dzieci?: 1,5 roku
wiek użytkownika: 31 lat

Re: Dyskusja na temat kuchni pp dla dzieci ,porady - wątek główny cz. 2

Ano urosło mi dziecię choć wygląda na roczniaka, i jest mega szczupła, jakoś ma kłopoty ze wzrostem, cóż...
Bardzo dziękuję za garść rad, i dziś zaczęliśmy przygode z PP, no i mała lipa, bo kawy zrobiłą tylko łyk, to samo z herbatką TLAI..Czy mam ją dopajać czym innym, czy cierpliwie czekać? Mam nadzieje że się nie odwodni.. No i jeszcze nasunęło mi się kilka pytań...
- jaki chlebek podać do owsianki?Bo ja ze wsi jestem i wielkiego wyboru u nas nie ma...
- jak to jest z zupkami - jeśli przed południem zje zupkę z mięskiem, to po południu, jesli dam jej znów zupkę, to tę samą, czy już bez mięska?
- czy czasem do zupki mogę jej ugotować sklepowy makaron, czy absolutnie nie?
- ile ona ma dziennie wypić TLAI? Normalnie piła około pół litra herbatek, a teraz zrobi łyka i w bek, hmmm...
- gdyby jadłą jajo do owsianki, to pod jaką postacią? I nie będzie jej po tym mega sypac?
- i znów zupki..mam zagwozdkę z miksowaniem..Znaczy że przed zmiksowaniem mam mięsko wyjąć, i co z nim? Zrobić smarowidło do chlebka, czy podać jakoś na 2 danie? Ale jak? Czy na 2 danie ugotować osobno jakiś gulaszyk itp.?
- i..jeszcze pytanie odnośnie kąpieli..czy mogę ją kąpać w płynie HIPP? Po nim skóra ani sie polepszyła, ani pogorszyła..
Zapewne jeszcze będę miałą do was masę pytań   ale pomoc mojemu dziecku jest na pierwszym planie. Tym bardziej, że niedługo urodzę drugą córeczkę   i nie wiadomo czy historia się nie powtórzy. Oby nie...

ŻYCZĘ WAM WSZYSTKIEGO DOBREGO W NOWYM ROKU, SZAMPAŃSKIEJ ZABAWY I SAMYCH RADOSNYCH CHWIL

Offline

 

#26 2011-01-01 18:45:30

 Magdalena Dudek

Administrator

728849
Call me!
Zarejestrowany: 2010-07-15
Posty: 599
Punktów :   
skąd?: Częstochowa
wiek dzieci?: 7, 16, 18
wiek użytkownika: 38

Re: Dyskusja na temat kuchni pp dla dzieci ,porady - wątek główny cz. 2

Patka jak mała je zupy to aż tyle pić nie bedzie bo zupy ją nawodnią. Kawy pic na upartego nie musi.
- chleb podaj czrstwy 4 dniowy minimum pszenno-żytni
-ona już duża więc zupy bezmięsne w 2 daniu mięsko będzie miała
-narazie zrób sama makaron bezbiałkowy
-tyle ile uważa pić może.
-ja gotuję jajko na miękko lub jajecznicę . Samo żóltko jej daj, jak ci bedzie ją sypać bardzo po jajku zacznij podawać przepiórcze a kurze wprowadzaj tak jak w książce napisane jest.
-tak przed miksowaniem wyciągnij mięsko i możesz zrobić pasztecik bądz do 2 dania. Poczytaj trochę bloga masz tam przepis na mięsko zupkowe.
-możesz ja kąpać w tym co dla niej dobre. Każdemu dziecku co innego pomaga ze środków do kąpieli.

Szczęśliwego Nowego Roku.

Offline

 

#27 2011-01-02 13:43:16

alcia

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-07-27
Posty: 23
Punktów :   

Re: Dyskusja na temat kuchni pp dla dzieci ,porady - wątek główny cz. 2

Magdalena Dudek napisał:

Martomewo napewno przepisy świateczne , cos na temat szczepień, moje obserwacje, no i co się stworzy. Mam na to 2 lata więc coś ładnego napewno i praktycznego.

oj jak fajnie , nie da się ukryć ,że  pięknie piszesz o  kuchni, żywieniu wg pięciu przemian
Ja z tej   pierwszej książki  bardzo dużo już skorzystałam i korzystam  nadal min  nauczyłam się energetyzować jedzenie , niesamowite  to jest dla mnie  doświadczenie

Offline

 

#28 2011-01-02 21:46:45

 Magdalena Dudek

Administrator

728849
Call me!
Zarejestrowany: 2010-07-15
Posty: 599
Punktów :   
skąd?: Częstochowa
wiek dzieci?: 7, 16, 18
wiek użytkownika: 38

Re: Dyskusja na temat kuchni pp dla dzieci ,porady - wątek główny cz. 2

Dziękuję Alciu bardzo się cieszę ,że mogłam pomóc mamą takim jak ty i wielu innym a także naszym największym skarbom. Skarbom ,które będą zmieniać ten świat aby panowała w nim miłość i radość.

Offline

 

#29 2011-01-02 22:08:03

idelka75

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-01-02
Posty: 16
Punktów :   

Re: Dyskusja na temat kuchni pp dla dzieci ,porady - wątek główny cz. 2

Witam i na wejściu Szczęśliwego Nowego Roku życzę!
Jestem mamą dwóch smyków (4 latka i prawie 2 latka), alergików, młodszy chyba nawet astmatyk.
Mam dość brania przez nich leków, wziewnych i niewziewnych, ale też mam dość że ciągle mają jakieś uczulenia i kaszle.
Czytam ostatnio o PP, z niedowierzaniem ale i nadzieją widzę, że wielu osobom pomaga. Na razie zaczęłam robić zupy według tej metody, pozostałe dania muszę przemyśleć, bo nie bardzo widzę żeby starszy synek jadł owsiankę na śniadanie ;-) Ale mam wielkie chęci spróbować!
Mam kilka pytań, praktycznych:
1. Czy ZAWSZE i konsekwentnie stosujecie tą metodę w wyżywieniu? Np. gdy będę robiła obiady według PP, to czy czasem mogę zrobić dziecku na śniadanie lub kolację zwykłą kanapkę z szynką i surową sałatą lub papryką? Mój starszy synek najbardziej lubi na śniadania kromkę chleba z żółtym serem lub szynką i serek Danio (lub, o zgrozo, jogurt z jakimś słodkim świnstwem - wiem, sama mu to dałam pierwszy raz, mea culpa, ale wówczas myślałam że ważne żeby zjadł choć trochę nabiału bo mleka nie chciał pić). Czy jednak powinnam postarać się, żeby polubił te kaszasto - zbożowe śniadania..?
2. Co robicie, gdy idziecie np. w gości? Bierzecie obiad ze sobą? Czy jak od czasu do czasu dziecko zje zwykłe danie, nic się nie stanie, czy też zniweczy to całe nasze starania? Analogicznie, czy do przedszkola nosicie swoje jedzenia?
3. Czy, rozpoczynając dietę PP, od razu rezygnujecie, bez konsultacji z lekarzem, ze wszystkich leków, czy też podajecie je nadal (ja np. teraz podaję Singular, a młodszemu jeszcze ketotifen)?
4. I na koniec kwestia mrożonek: teraz, w zimie, z mrożonych wiśni i śliwek robię chłopakom kompoty, dodaję jabłko czy gruszkę, dodaję imbir i cynamon i robię je wg PP, no, ale to są mrożonki. Jak Wy rozwiązałyście ten problem? To samo z warzywami: kupuję np mrożoną kukurydzę, bo myślę że jest lepsza niż konserwowa, a tu proszę. Szczerze mówiąc, ja mrożę mnóstwo rzeczy. Jak Wy sobie z tym radzicie?

Będę wdzięczna za odpowiedź!


Moje ukochane smyki:
Mateusz 4 latka (25.01.2007)
Karol 2 latka (25.04.2009)

Offline

 

#30 2011-01-02 22:21:05

 Magdalena Dudek

Administrator

728849
Call me!
Zarejestrowany: 2010-07-15
Posty: 599
Punktów :   
skąd?: Częstochowa
wiek dzieci?: 7, 16, 18
wiek użytkownika: 38

Re: Dyskusja na temat kuchni pp dla dzieci ,porady - wątek główny cz. 2

Idelka75 witaj na forum
Zacznę troszkę od sprostowania.
Twoje dzieci jako alergicy i astmatycy jak piszesz nie mogą jeść nic surowego. Wszelkie serki jogurty dla nich też nie są wskazane a także wędliny.
Zamień sery i jogurty na kozie serki białe np do jajka. Ser żólty kozi też dobry na kanapkę lub grzankę raz na jakiś czas.
Starsze dziecko jest już w takim wieku ,że nie koniecznie co rano owsianka. Akurat mam malucha w tym samym wieku co twój starszy.
Mój je na sniadanie zamiennie owsiankę, grzanki, polentę, jajko z chlebem, chlebo-jaje ( chleb obtaczany w jajku tak nazywa), kanapka z pasztetem rosołowym, czasem jakaś galaretka rosołowo-warzywno-mięsna. Młodszy jeszcze powinien być na owsiance ewentualnie z kromą chleba , co któryś dzień jajko bądz jajecznica. Na smażone jeszcze jest za mały i w zbyt poważnym stanie.
Do przedszkola można dać jedzenie w termosach. A w gości też biorę termos bądz słoik zupy do podgrzania.
Mrożonki tez się nie nadają. Sama możesz trochę mrozić gdyż takie domowe mrożenie nie jest głębokie ale warzywa do zupy lepiej świeże.
Kukurydzy używam z puszki o tej porze roku, tak samo groszku i fasolki szparagowej oraz pomidorów do zup i sosów.
Wędlinę do chleba możesz upiec sama dzieciom np. cielęcinę bądz indyka.
Leków za szybko nie odstawisz myślę ,że koło lata bardzo powoli.

Offline

 
  • Index
  •  » Archiwum
  •  » Dyskusja na temat kuchni pp dla dzieci ,porady - wątek główny cz. 2

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.fairytail-pbf.pun.pl www.dolinarozpusty.pun.pl www.pivotanimator.pun.pl www.narutototalgame.pun.pl www.wspolnota-zwycieska.pun.pl