Kuchnia Pięciu Przemian dla Dzieci

forum poświęcone alergiom u dzieci i możliwościom ich likwidowania poprzez zdrową dietę


#1 2011-04-11 00:00:36

Lencja

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-04-10
Posty: 4
Punktów :   
skąd?: Toruń
wiek dzieci?: 10 miesięcy

Mięso

Mam pytanie techniczne dotyczące mięska.
Podstawowym mięsem do gotowania zupek powinna być cielęcina. W przepisach jest podawana porcja 7-10 dag cielęciny z kością.  Powiedzcie mi jak to technicznie wykonać by mieć taki kawałeczek mięsa i to z kością??? Pomijam fakt, że trudno mi w ogóle znaleźć w sklepie cielęcinę z kością, ale jeśli już takową uda mi się znaleźć to jak uzyskać takie małe kawałeczki z kością? Jak to robicie? Prosicie o porąbanie na kawałki? Da się to technicznie wykonać?
Póki co używam cielęciny bez kości lub indyka - jednak wiem, że indyka powinnam podawać rzadziej, no a cielęcinka jednak winna być  z kością gotowana... Spędza mi to niemalże sen z powiek:)
Co do indyka to też się zastanawiam nad tym, że w przepisie jest 1/4 skrzydełka indyczego. Tez trudno je tak podzielić, no ale tu radzę sobie tak, że dzielę skrzydełko na pół i z połowy odejmuję część mięsa i zostawiam kość. Nie dysponuję w domu sprzętem do krojenia, cięcia kości
Jak Wy sobie z tym radzicie?

Offline

 

#2 2011-04-11 07:22:51

 Magdalena Dudek

Administrator

728849
Call me!
Zarejestrowany: 2010-07-15
Posty: 599
Punktów :   
skąd?: Częstochowa
wiek dzieci?: 7, 16, 18
wiek użytkownika: 38

Re: Mięso

Lencja mnie bez problemu do 10 dag. cielęciny z kością sprzedawali, aczkolwiek na początku dziwnie patrzyli potem się przyzwyczaili. Ja zawsze prosiłam o przerąbanie mi skrzydła indyczego na stoiskach mięsnych, nigdy nie było problemu.
Jak oddzielasz mięso od kości nadal na tą ilość wody jest za dużo kosci, dziecko ma wtedy zbyt intensywną zupę.

Offline

 

#3 2011-04-11 19:50:17

Lencja

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-04-10
Posty: 4
Punktów :   
skąd?: Toruń
wiek dzieci?: 10 miesięcy

Re: Mięso

hmm... No to będę musiała spróbować przy zakupie skrzydeł poprosić o przerąbanie pewnie na mnie jak na "rąbnięta" popatrzą
No a z cielęcina to muszę wpierw znaleźć sklep gdzie jest cielęcina z kością dostępna bo póki co mam z tym problem...

A powiedz mi jakie mogą być konsekwencję tego, że dziecko je zbyt intensywną zupę? Bo moje taką od ponad 2 miesięcy je....

Offline

 

#4 2011-04-12 07:26:10

 Magdalena Dudek

Administrator

728849
Call me!
Zarejestrowany: 2010-07-15
Posty: 599
Punktów :   
skąd?: Częstochowa
wiek dzieci?: 7, 16, 18
wiek użytkownika: 38

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.pivotanimator.pun.pl www.cs-grzenda.pun.pl www.footballfans.pun.pl www.extremeots.pun.pl www.abramakabra.pun.pl