Kuchnia Pięciu Przemian dla Dzieci

forum poświęcone alergiom u dzieci i możliwościom ich likwidowania poprzez zdrową dietę

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

#1 2011-03-20 16:13:36

 hope78

Użytkownik

Skąd: Irl
Zarejestrowany: 2011-03-20
Posty: 18
Punktów :   

Zmina przyprawy w owsiance

Pani Magdo,
ostatnio postanowilam zaczac gotowanie wg PP, gdyz mam nadzieje na wyleczenie mojego synka z alergii. Moj synek ma obecnie 4,5 mca, do 3 mca byl karmiony piersia z niewielkim sztucznym dokarmianiem. Niestety stan jego skory z tygodnia na tydzien pogarszal sie, po wyeliminowaniu z mojej diety produktow alergizujacych nie bylo widac poprawy (moze za krotko probowalam). Przeszlismy wiec na karmienie Bebilonem Pepti sugestia lekarza (mieszkam w Irlandii tu.Aptamil Pepti1), jednak po miesiacu stosowania nie bylo widac poprawy na jego skórze, zmienilismy wiec na Nutramigen -stosujemy go od 3tyg.jakby niewielka poprawa. Natrafilam przypadkiem na posty odnosnie PP i mam duza nadzieje w wyleczeniu synka dzieki tej metodzie. Na razie moj poczatek to zakupienie ksiazki, ale mam nadzieje, ze dam rade i z potrawami. Nie moge tutaj zakupic kardamonu coprawda pytalm w kilku sklepach, jeszcze nie we wszystkich) i moje pyt.brzmi czy w owsiance dla niemowlat moge go zmienic na np.na gozdziki lub inna przyprawe z tej samej grupy? Czy musi byc to rzeczywiscie kardamon (ewentualnie jakios sciagne go z Pl)?
Moje kolejne pyt.brzmi. Moj synek od 2 tyg.pokasłuje, ale jest to jakby mokry kaszel. Lekarz nie stwierdzil nieczystosci w oskrzelach, ale przepisal antyiotyk. Czy powinnam go zastosowac u synka, czy moze pczekac, bo w sumie dla tak malego niemowlaka widzialam, ze jedynie herbatka z imbiru (malenkie ilosci) mogla by sie nadawac, ale ona raczej nie na przeziebienie.
Czy moge zastosowac cos innego?
Z gory dziekuje bardzo za odpowiedzi.
Justyna


Syn Jonathan ur09.11.2010  AZS

Offline

 

#2 2011-03-20 17:08:48

 Magdalena Dudek

Administrator

728849
Call me!
Zarejestrowany: 2010-07-15
Posty: 599
Punktów :   
skąd?: Częstochowa
wiek dzieci?: 7, 16, 18
wiek użytkownika: 38

Re: Zmina przyprawy w owsiance

Justynko witaj na forum
Do owsianki możesz dodawać sam imbir jak nie masz kardamonu. Moja siostra kardamon z PL zabiera bo tam dostać tej przyprawy nie można. Owsiankę takiemu maleństwu gotuj dłużej około 50 min i przed wlaniem w butelkę przetrzyj przez sitko - będzie się dziecku lepiej ją piło.
Antybiotyku nie ma sensu podawać to zwykłe zaśluzowanie, owsianka i herbatki wystarczą z odrobiną imbirówki ( 2 razy dziennie po maleńkiej łyżeczce ) . Mokry kaszel jest dobrym kaszlem , świadczy o tym ,że organizm się oczyszcza i trzeba na to pozwolić. Potrwa to trochę , czasem kilka tygodni ale jak wszystko zostanie usunięte kaszelek przejdzie.
Z herbatek dla takiego malca najlepsza jest TLI i TLAI ewentualnie zamiast anyżu raz na jakiś czas nasiona kopru włoskiego. Anyż puki co wspomoże odksztuszanie.
Pozdrawiam

Offline

 

#3 2011-03-20 17:48:01

 hope78

Użytkownik

Skąd: Irl
Zarejestrowany: 2011-03-20
Posty: 18
Punktów :   

Re: Zmina przyprawy w owsiance

Magdo, dziekuje Ci slicznie za szybka odpowiedz.
Co do gotowania i karmienia malenstwa wg.PP bede informowac, najwazniejsze, by polubil ją.
Niestety nie moge go przekaonac do herbatek, pociagnie raz czy dwa, wypluwa, placze i krzyczy. Mowie tu o herbatce z koperku czy tez zwyklej przegotowanej wodzie. Sprobuje z herbatkami PP, bo poki co to tylko mleczko je i pije.
Zaczynam od przyszlego tygodnia, jak i u mnie minie bol gardla i kaszel   chyba mój masluszek tym się ze mną podzielił
Pozdrawiam


Syn Jonathan ur09.11.2010  AZS

Offline

 

#4 2011-03-21 09:05:26

 Magdalena Dudek

Administrator

728849
Call me!
Zarejestrowany: 2010-07-15
Posty: 599
Punktów :   
skąd?: Częstochowa
wiek dzieci?: 7, 16, 18
wiek użytkownika: 38

Offline

 

#5 2011-03-22 21:50:13

Doradcalaktacyjny

Administrator

Zarejestrowany: 2011-02-07
Posty: 94
Punktów :   

Re: Zmina przyprawy w owsiance

Hope,

A nie myślałaś o tym, by przywrócić laktację i nie zaśmiecać sobie głowy i organizmu dziecka sztucznymi mieszankami o niskiej wibracji? Jeszcze tak dużo czasu od ostatniego karmienia pewnie nie minęło byś nie mogła przywrócić naturalnego potencjału swojego organizmu. Zacznij odciągać swój pokarm co 3-4 godziny a wszystko, co odciągniesz, podaj dziecku. Sama pilnuj właściwej i wysokowibracyjnej diety i rośnij w siłę wraz z dzieckiem. Wówczas problem niechcianych herbatek będziesz miała za sobą - dziecko ponownie rozsmakuje się w twoim mleku a ono zaspokoi na jakiś czas jego potrzeby płynów. Spróbuj, warto.

Offline

 

#6 2011-03-24 21:02:04

 hope78

Użytkownik

Skąd: Irl
Zarejestrowany: 2011-03-20
Posty: 18
Punktów :   

Re: Zmina przyprawy w owsiance

Witajcie,
dziekuje za dobre slowa i szczerze mówiac przeszła mi przez mysl - mysl o przywroceniu laktacji, ale chyba nie mam tyle w sobie samozaparcia i samodyscypliny by jesc tylko wg PP, a "grzeszki" wyjda na moim malenstwie. Wiec sobie odpuscilam, choc okres karmienia piersia byl dla mnie naprawde cudowny, dla mnie karmienie piersia jest po prostu piekne i cięzko mi bylo sie z tym pozegnac.
A kuchni wg. pp dopiero teraz, jak synek ma problemy, ucze sie tj.od kilku dni. Przyzwyczajona bylam do haosu w jedzeniu, wiec poki co sadze, ze jest trudna. Jak np.dzis uwielbiam tzw.popularne chyba w naszym rejonie "prazonki" czy tez "duszonki". Dzis chcialam je zrobic wd pp, ale braklo mi smaku gorzkiego. W sumie dodałam ciut rozmarynu...bo nie wiedzialam co wybrac ze smaku gorzkiego, ale jakos inaczej smakowały. Magdo, a czy smak kwasny powinien byc w daniu, czy np.mozna dodac go np.popijajac kefir ?
A poza tym moje malenstwo jest na antybiotyku, ja tez niestety, bo ból gardła i suchy kaszel mnie nie opouszczaja pomimo stosowania domowych sposbów. Poza tym, zaczelam juz gotowac owsianke dla maluszka, o dziwo w pierwszy dzień zjadł butle bez zastrzezen, w drugi juz gorzej, a dzis musiałam go oszukiwac, bo krzyk i placz...musialam zacząć butelka z Nutramigenem, a potem podstawilam butle z owsianka, na szczrscie sie udało. A codzien robie ja tak samo, mysle....moze to chodzi o gestosc owsianki, sama juz nie wiem. Dobrze jednak, ze pierwszego dnia zjadł calą butle, bo pewnie jakby zaczal plakac od razu, zniechecilabym sie i dała sobie spokój, myslac ze kuchnia pp to pomyłka. A tak to nadal próbuje i wierze, ze sie uda.
Magdo, a czy znasz kogos, kto swoje maleństwo od 4 miesiaca lub wczesniej karmil tylko owsianka?
Boje sie zrezygnowac z Nutramigenu, to takie....małe niedowierzanie, ze tylko owsianka zaspokoi wszystkie potrzebne dziecku składniki. Wiec ja poki co podaje ja 2 razy dziennie i 3 razy dziennie nutramigen. Bede go elimninowac z czasem zupkami i deserkami czy tez herbatkami (jak przejda u mojego skarba).
Dziekuje za odpowiedz.

Ostatnio edytowany przez hope78 (2011-03-24 21:05:39)


Syn Jonathan ur09.11.2010  AZS

Offline

 

#7 2011-03-25 16:30:48

 Magdalena Dudek

Administrator

728849
Call me!
Zarejestrowany: 2010-07-15
Posty: 599
Punktów :   
skąd?: Częstochowa
wiek dzieci?: 7, 16, 18
wiek użytkownika: 38

Re: Zmina przyprawy w owsiance

Hope może być kefir w smaku kwaśnym, patrz do jajka np. ketchup, kefir i wiele innych kwaśnych dodatków. Miałam matkę dziecka tylko na owsiance , zdaje się 4,5 miesiąca miało. Od 5 miesiąca zupki zaczęła wprowadzać. Ty jak nie chcesz przywrócić laktacji też od 5 miesięcy zupki wprowadzaj pomału, choć rzeczywiście lepszym rozwiązaniem było by powrót do natury karmienia piersią i z Asią na pewno byś tego dokonała. Asia jest specjalistką w tej dziedzinie. Ale temat do przemyślenia zostawiam.

Offline

 

#8 2011-03-25 22:42:03

 hope78

Użytkownik

Skąd: Irl
Zarejestrowany: 2011-03-20
Posty: 18
Punktów :   

Re: Zmina przyprawy w owsiance

Dziekuje Magdo za odpowiedz.
Co do powrocenia do laktacji, to nie jestem przekonana czy dala bym rade, zwłaszcza, ze niedługo wracam do pracy a tam korzystam ze stolowki, jadam wiec zawsze tamtejsze sniadanie i lunch, a nie do końca sa tam pysznosci a napeno nie wg pp.
Poki co skoncentruje sie nad gotowaniem dla maluszka i na obiadach dla mnie i meza wg pp.
Mam jeszcze pytanie do Ciebie, Magdo, zauwazylam, ze po owisance kupki maluszka stały sie jakby bezzapachwe, to mysle dobrze, niestety ostatnio zauważylam w nich troche sluzu, nie wiem czy powinnam sie tym martwic, czy nie, a moze zmienic cos w owsiance. Sadze,ze zawsze robie ja tak samo, ale....moze jednego dnia moje odczucie kwasnego czy słonego jest inne niz dnia np.nastepnego i to spowodowało sluz.


Syn Jonathan ur09.11.2010  AZS

Offline

 

#9 2011-03-26 16:55:31

 Magdalena Dudek

Administrator

728849
Call me!
Zarejestrowany: 2010-07-15
Posty: 599
Punktów :   
skąd?: Częstochowa
wiek dzieci?: 7, 16, 18
wiek użytkownika: 38

Re: Zmina przyprawy w owsiance

Hope to dobry objaw znaczy ,ze dziecko pozbywa się śluzu. Jelito grube połączone jest z płucami.

Jeszcze raz bardzo proszę piszcie na głównym wątku wiosennym.

Offline

 

#10 2011-03-28 18:31:08

 hope78

Użytkownik

Skąd: Irl
Zarejestrowany: 2011-03-20
Posty: 18
Punktów :   

Re: Zmina przyprawy w owsiance

Dziekuje.
Rozumiem, przenosze sie więc na forum wiosenne.


Syn Jonathan ur09.11.2010  AZS

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.extremeots.pun.pl www.cs-grzenda.pun.pl www.footballfans.pun.pl www.pivotanimator.pun.pl www.abramakabra.pun.pl