Kuchnia Pięciu Przemian dla Dzieci

forum poświęcone alergiom u dzieci i możliwościom ich likwidowania poprzez zdrową dietę


#271 2012-06-04 17:28:31

 olafek2009

Użytkownik

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2011-04-05
Posty: 159
Punktów :   
skąd?: Wrocław
wiek dzieci?: 3
wiek użytkownika: 29

Re: Porady zdrowotne - co robić gdy dziecko choruje

Cześć
Edymal nie chodziło mi o smak imbirówki tylko o porę roku w której się ją podaje:)
Oczywiście że może być imbirówka za mocna w smaku(za dużo imbiru na szklankę),ostatniotaką mąż zrobił,ja tego wypić nie mogłam a co dopiero Olaf;)Ja suchą skórę mam tylko na dłoniach i na łydkach,reszta ok.Gdzieś wyczytałam że trzeba pić wtedy więcej TLAI I ZUUPYYY,dużo zup.Staram się pić więcej ale niestety czasem nie wychodzi:) i zupy na cielaku lub wołowinie,indyk max raz w tygodniu.

pozdrawiam


Dorota i Olafek(3 lata),obydwoje alergicy,na pp od 01.04.2011
Olaf alergia pokarmowa
Dorota al.pokarmowa i wziewna

Offline

 

#272 2012-06-11 18:08:07

 Danna14

Nowy użytkownik

Skąd: Wroclaw
Zarejestrowany: 2011-12-03
Posty: 3
Punktów :   

Re: Porady zdrowotne - co robić gdy dziecko choruje

Witam dzieczyny i witam Pani Magdo
Mojej 15 miesięcznej córce kilka dni temu pojawiły sie na twarzy pojedyncze,czerwone krosty,które sie powiększają i wyglądają jak ugryzienie komara,i są dość mocno czerwone wokół. Nie swedzą,nie bolą. Czy to może być uczulenie na nabial (dodaje troszkę koziego mleka do owsianki wieczornej owsianki). Oprócz tego tylko pp,ewentualnie chrupki kukurydziane i modele suszone w małych ilościach.bardzo proszę o radę,może któraś z
Was miała podobny problem

Offline

 

#273 2012-06-12 15:36:53

Doradcalaktacyjny

Administrator

Zarejestrowany: 2011-02-07
Posty: 94
Punktów :   

Re: Porady zdrowotne - co robić gdy dziecko choruje

Danna14,

Chrupki kukurydziane nie są dobrym pomysłem przy jedzeniu o podwyższonej wibracji, a takim jedzeniem jest żywienie PP. Chrupki takie mają mało energii w sensie takim jak to jest ujęte w teorii TMC. Zamiast nich korzystniej jest podać dziecku kawałek dobrego chleba do pogryzienia albo w ogóle oduczyć dziecko podjadania między posiłkami. Na nadmiar moreli u małego dziecka też uważaj. Mogą to być tylko morele suszone na słońcu, podajemy je sporadycznie.

Offline

 

#274 2012-06-13 09:34:17

 olta1

Użytkownik

Skąd: Siedlce
Zarejestrowany: 2012-01-15
Posty: 125
Punktów :   
skąd?: Łosice
wiek dzieci?: 4,1
wiek użytkownika: 28

Re: Porady zdrowotne - co robić gdy dziecko choruje

Moje dziecko niestety cały czas coś zjada między posiłkami i niewiem jak ją tego oduczyć

Offline

 

#275 2012-06-13 16:37:54

Doradcalaktacyjny

Administrator

Zarejestrowany: 2011-02-07
Posty: 94
Punktów :   

Re: Porady zdrowotne - co robić gdy dziecko choruje

Olta, a jak często dziecko dostaje posiłki?

Offline

 

#276 2012-06-14 16:34:44

 olta1

Użytkownik

Skąd: Siedlce
Zarejestrowany: 2012-01-15
Posty: 125
Punktów :   
skąd?: Łosice
wiek dzieci?: 4,1
wiek użytkownika: 28

Re: Porady zdrowotne - co robić gdy dziecko choruje

rano zjada owsiankę butlę, zaraz po godzinie znowu jest głodna więc daję jej troche chleba lub ciastko owsiane, później śpi i po spaniu mięso z ziemniakami lub zupa, a póżniej też zupa, na noc owsianka, czasami dostanie jabłko jakieś ciastka lub paluszki lub wafle ryżowe, pije herbatkę w miedzyczasie, dostaje też ryż z mięskiem na obiad ale cąły czas podjada i chciałaby coś słodkiego

Offline

 

#277 2012-06-14 21:19:48

Doradcalaktacyjny

Administrator

Zarejestrowany: 2011-02-07
Posty: 94
Punktów :   

Re: Porady zdrowotne - co robić gdy dziecko choruje

Olta piszesz o swoim 4 czy 1 latku?

Offline

 

#278 2012-06-15 11:10:03

 olafek2009

Użytkownik

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2011-04-05
Posty: 159
Punktów :   
skąd?: Wrocław
wiek dzieci?: 3
wiek użytkownika: 29

Re: Porady zdrowotne - co robić gdy dziecko choruje

olta jabłko dla małego alergika to niebardzo,będzie ci cały czas smarkać-Olaf tak miał po jabłku,zwłaszcza surowym.Zamaist tuch ciastek to dawaj jej lepiej chleba z miodem,cynamonem i imbirem,tylko tego miodu tak odrobinkę,na wafelek ryżowey też możesz dać miodu,cyn. i imbiru i już masz słodkie.Daj jej tyle żeby się najadła do syta i już nie stękała że chce jeszcze,do popicia wtedy anatolek koniecznie.
Jak jest stale głodna to dawaj dużo ziemniaków,zrób kaszoryż(kasza gryczana z ryżem zmieszana pół na pół,tylko ryż dajesz w ostrym),polej zupką dodaj mięsa.Nagotuj kopytek na drugie śniadanie,lub makaraon kukurydziany,zmieszaj z warzywami(ja mieszam bo olaf nie jest chętny do jedzenia warzyw osobno)i za każdym razem jak ci zawoła że chce jeść to proponuj zupę lub to co wyżej napisałam.Nie będzie chciała jeść to nie,tylko nie ulegaj jej zachcianką,parę dni będziesz twarda to wkońcu zrozumie,że ciasteczka,paluszki itp się skończyły:)
Ja jestem teraz na etapie walki z olafem o bajki na tv i komputerze,wiecznie by tylko w nich siedział,zero zabawy samodzielnej swoimi zabawkami,sami się o to prosiliśmy i tak go nauczyliśmy niestety:/ poprostu było mi łatwiej posadzić go przed bajką a samej pójść gotować i teraz mam za swoje:)muszę go teraz uczyć jak się nie nudzić  i samodzielnie bawić:)

Pozdrawiam


Dorota i Olafek(3 lata),obydwoje alergicy,na pp od 01.04.2011
Olaf alergia pokarmowa
Dorota al.pokarmowa i wziewna

Offline

 

#279 2012-06-15 12:33:11

 olta1

Użytkownik

Skąd: Siedlce
Zarejestrowany: 2012-01-15
Posty: 125
Punktów :   
skąd?: Łosice
wiek dzieci?: 4,1
wiek użytkownika: 28

Re: Porady zdrowotne - co robić gdy dziecko choruje

pisałam o swojej 1,5 córce. Wafle daję z miodkiem a czy można zrobić kopytka bez mąki pszennej? tylko jakąś inną? a jabłko mała zjada gotowane z miodem cynamonem i imbirem i nic jej nie jest, ostatnio jak zrobiłam jajecznicę z żółtek to odrazu kichała ale zaraz przeszło

Offline

 

#280 2012-06-15 14:07:14

 olafek2009

Użytkownik

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2011-04-05
Posty: 159
Punktów :   
skąd?: Wrocław
wiek dzieci?: 3
wiek użytkownika: 29

Re: Porady zdrowotne - co robić gdy dziecko choruje

chodziło mi o kluski śląskie,sorki za błąd ale to prawie to samo:)myślę że jak dasz zamiast pszennej mieszankę mąk(gryczana,kukurydziana,ziemniaczana)lub mąkę schar bezglutenową to też wyjdą ok.Musisz próbować


Dorota i Olafek(3 lata),obydwoje alergicy,na pp od 01.04.2011
Olaf alergia pokarmowa
Dorota al.pokarmowa i wziewna

Offline

 

#281 2012-10-22 20:07:10

monikap

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-02-21
Posty: 5
Punktów :   

Re: Porady zdrowotne - co robić gdy dziecko choruje

Witajcie Kochane dziewczyny, Magduś pomocy!!!
jakiś czas temu dzięki pp wyleczyłam mojego synka z gronkowca na skórze potem ... długo nic aż do teraz a  właściwie już tak 2 mieszący kulejemy: katar, mokry kaszek , już prawie przechodzi i znowu zaczyna się katar i dochodzi kaszel lub kaszel i dochodzi katar - tak na przemian i bez końca i w kółko to samo.  katar zrobił się zielony ucho zaczęło boleć- dodam ze Piotruś obecnie 2,5 m ma nawracające zapalenia uszek. 2 tygodnie temu lekarz zlecił antybiotyk bo jak powiedziała ze owa infekcja zbyt daleko zaszła i jest konieczny, dodatkowo pneumolan, dehistar i gentamecyne do noska a następnie jak powiedziała bedziemy go po tej dawce uodparniać. podałam jak kazał- chyba juz z desperacji. tyle ze dopóki antybiotyk był - jako tako a obecnie znów nawrót zielonego kataru, kaszel, ból ucha:( dziś odebrałam wynik badania bakteriologicznego- na własna rękę zrobiłam wymaz z noska i gardła. I gardło czyste, a w nosie: STREPTOCOCCUS PNEUMONIA E NA (+++). Nie wiem co dalej czytam ze to swiństwo tylko antybiotykiem mozna zwalczyć potem jakieś szczepionki. wierze w ta wiedzę która nabyłam z ksiazki "Kuchnia pp dla dzieci zdrowych alergicznych" i żywność która według podanych przepisów  serwuje mojemu dziecku. ALE??? Czy poradzi sobie z tym świństwem? co mam robić. intensywnie go odżywiam już od 2 miesięcy a katar i kaszel na okragło. i co z ta bakterią jak mam ja zwalczyć. proszę podpowiedzcie, pomóżcie:(
DODAM,ze Piotrus od urodzenia jest alergikiem i chodzi do przedszkola gdzie pełno takich i innych bakterii.
pozdrawiam i czekam na Wasza pomoc.

Offline

 

#282 2012-10-22 22:10:06

 Magdalena Dudek

Administrator

728849
Call me!
Zarejestrowany: 2010-07-15
Posty: 599
Punktów :   
skąd?: Częstochowa
wiek dzieci?: 7, 16, 18
wiek użytkownika: 38

Re: Porady zdrowotne - co robić gdy dziecko choruje

MonkoP przedzwoń

Offline

 

#283 2012-10-23 10:06:07

 olafek2009

Użytkownik

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2011-04-05
Posty: 159
Punktów :   
skąd?: Wrocław
wiek dzieci?: 3
wiek użytkownika: 29

Re: Porady zdrowotne - co robić gdy dziecko choruje

monikap
twoje dziecko niestety tak będzie miało jeśli chodzi do przdszkola z nie pp-owym jedzeniem.Ja z moim Olafem przerobiłam to dwa razy.Kolejnej próby nie będzie.Zapisałam go do prywatnego przedszkola,noszę mu jedzonko pp.Jest zdrów jak ryba.Ostatnio mi chorował przez miesiąc(nawracający katar i kaszel) i przypomniałam sobie w końcu że to przecież ten ciężki okres gdy zaczyna się robić zimno.Zaczęłam go cieplej ubiera,rajtki pod spodnie,dwie bluzki z długim rękawem,przywiązałam kołderkę do łóżeczka żeby się nie odkrywał w nocy.No i ostra dyscyplina,żadnych chrupek,ciastek.W końcu od miesiąca mamy parę dni bez kataru i kaszlu.trzeba tylko teraz to utrzymać i pilnować ciepełka:)
Zyczę powodzenia i mądrych decyzji.
Pozdrawiam


Dorota i Olafek(3 lata),obydwoje alergicy,na pp od 01.04.2011
Olaf alergia pokarmowa
Dorota al.pokarmowa i wziewna

Offline

 

#284 2012-10-23 15:50:02

Doradcalaktacyjny

Administrator

Zarejestrowany: 2011-02-07
Posty: 94
Punktów :   

Re: Porady zdrowotne - co robić gdy dziecko choruje

Olafku, pilnować ciepełka i braku słodyczy - nie licząc kaszki czy kanapki z miodem czy domowymi powidłami bez cukru/na miodzie.

Groźnie brzmi jak piszecie dziewczyny o ostrej dyscyplinie. Dyscyplina w jedzeniu ma oznaczać waszą mądrość i swobodę, wiedzę, że jedzenie zdrowe to dobrej jakości, dobrze dobrane do danej pory roku - czyli zawsze kasze i tylko cykl warzyw i ziół lekko się zmienia; jesienią i zimą jangizujemy, wiosną lekko odświeżamy, latem nasycamy. Ale postarajcie się nie patrzeć na jedzenia jak na bat, który nad wami wisi. Radość, swoboda, doświadczanie. Lekkości się w życiu uczcie, to i dzieciom będzie łatwiej.

Do przedszkola dziecku można zawsze założyć opiekuńcze skrzydła mamusi i zmniejszą one dostęp wirusów, bakterii, a tak na prawdę rozdmuchanych emocji i przedszkolnych napięć - waszych dzieci lub dzieci tam przybywających. Jak zaczniecie pozytywnie myśleć o przedszkolach to i dzieciom będzie tam lepiej.

Nauczcie siebie i dzieciaki ładować jedzenie energią z rączki - co można nazwać błogosławieniem - i mniej straszne wam będą przedszkolne frykasy - pod warunkiem, że nie będą to słodycze.

Może też uda wam się zwiększyć wasz wpływ na menu przedszkolne. A może wypracujecie choćby ziołową herbatkę dla swojego dziecka i posypkę z curry lub pieprzu ziołowego na talerzu.

A po powrocie do domu, cisza, spokój, błogostan i odłączenie od tematów pozadomowych. Oaza waszego spokoju.

Tego wam życzę.

Offline

 

#285 2012-10-23 22:39:15

 olta1

Użytkownik

Skąd: Siedlce
Zarejestrowany: 2012-01-15
Posty: 125
Punktów :   
skąd?: Łosice
wiek dzieci?: 4,1
wiek użytkownika: 28

Re: Porady zdrowotne - co robić gdy dziecko choruje

a czy mogę dać małej bułeczki samemu pieczone z mieszanek mąk gryczanje, kukurydzianej, żytniej i orkiszowej???? właśnie jak jest z tym orkiszem? mała uczulona na mąkę pszenną ale niewiem czy mogę spróbować dać orkisz? podobno nie uczula no niewiem? a co z waflami ryżowymi? i czy mała moja może jeść często kopytka bo bardzo uwielbia?

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.asg-orzesze.pun.pl www.noth.pun.pl www.zielonaklasa.pun.pl www.outsiders.pun.pl www.java-fon.pun.pl